Ak máte záujem o zasielanie pravidelného newslettera so zaujímavými novinkami a akciami,
zaregistrujte sa na stránkach nášho internetového kníhkupectva www.press.sk.

Newsletter Jún 2011 - MAGNET PRESS SLOVAKIA
Obálka - Lokomotívy sveta – kolekcia modelov Obálka - Lokomotívy sveta – kolekcia modelov

Lokomotívy sveta – kolekcia modelov

Vydavateľstvo Amercom uvádza na slovenský trh nový dvojtýždenník „Lokomotivy světa“. V každom čísle kolekcie nájdete model niektorej slávnej lokomotívy od dôb parných strojov až po žeravú súčasnosť. Modely v meradle 1:160 s autentickými farbami sa môžu pochváliť i kovovými kolesami. Súčasťou prvého čísla je model amerického vlaku Amtrak F40PH z roku 1976. Druhé číslo ponúkne hneď dva modely - japonský Shinkansen z roku 2004 a francúzsky La Bourbonnais z roku 1854. V 16-stranovom magazíne v každom čísle nájdete informácie o skutočnej lokomotíve, ktorej model je priložený, o najvýznamnejších či najkrajších železničných tratiach, technické zaujímavosti zo sveta lokomotív a železníc atď. Plánovaných je celkom 48 čísiel kolekcie. Viac
Vybrali sme pre Vás tieto nové tituly

Proti rudému baronovi

Autor: Břetislav Ditrych
Vydáva: PVS s.r.o.

Piloti a letecké esá 1. svetovej vojny. Spoznáte najväčšie nemecké letecké esá Manfreda von Richthofena, Ernsta Udeta, Oswalda Boelckea, Wernera Vossa a Maxa Immelmanna. Zoznámite sa i so spojeneckými pilotmi ako francúzi René Fonck a Georges Guynemer, angličania Eduard Mannock, Albert Ball, James McCudden, kanaďan William Bishop. A dozviete sa i o českých pilotoch z tej doby, ako boli Rudolf Holeka, Jindřich Kostrba, Vilém Stanovský, Jan Štork a Jan Hofman.
Detaily titulu
Obálka - Proti rudému baronovi
 
 
 
Obálka - Německé kanony a moždíře
 
 
 

Německé kanony a moždíře

Autor: Wolfgang Fleischer
Vydáva: Brána

Autor popisuje vývoj a bojové nasadenie nemeckých 15cm (150mm) a ťažkých 24cm (240mm) kanónov a 21cm (210mm) mažiarov od roku 1864 do roku 1945. Text doplnil základnými takticko-technickými dátami, detailným zobrazením používanej munície a viac než stovkou historických fotografií, vrátane mnohých vzácnych archívnych snímkov.
Detaily titulu

Bitva o Francii

Autor: Jan Michl
Vydáva: Naše vojsko

Piatok 10. mája 1940. Hitler zahajuje svoje ťaženie na západ. Za púhe štyri dni prekonali nemecké tanky údajne nepriechodné Ardeny a za riekou Másou vytvorily tri predmostia. Preslávená francúzska armáda sa zrútila pod náporom bleskovej vojny. Britskému expedičnému zboru sa nedarilo o nič lepšie... Kniha prináša strhujúci príbeh šiestich týždňov, ktoré rozhodli na dlhú dobu o osude celého francúzskeho národa a zoznamuje s príčinami porážky L’Armée de l’Air.
Detaily titulu
Obálka - Bitva o Francii
 
 
 
Obálka - Encyklopedie válečných lodí

Encyklopedie válečných lodí

Autor: Robert Jackson
Vydáva: Naše vojsko

Čitateľa zoznamuje so základnými druhmi vojnových plavidiel, bitevnými loďami 2. svetovej vojny počnúc a jadrovými ponorkami s nákladom balistických striel končiac. Predstavuje viac než 300 typov bitevných lodí, krížnikov, lietadlových lodí, ponoriek, torpédoborcov, fregát, vyloďovacích a útočných plavidiel a je bohato ilustrovaná autentickými fotografiami, presnými farebnými kresbami a technickými schémami.
Detaily titulu

Temná historie římských císařů

Autor: Michael Kerrigan
Vydáva: Brána

Od Julia Caesara k pádu Rímu. Kniha začína dramatickými udalosťami okolo Julia Caesara, pokračuje jeho bezprostrednými nasledovníkmi a v závere se zaoberá výstrednosťami cisára Elagabala z 3. storočia n. l. Okrem šialenstva, sadismu, incestu a dalších výstrelkov rímskych dejín sa tu stretneme s cisármi Caligulom, Neronom a ďalšími, ktorí patria do neskorej histórie mocnej ríše vtedajšieho sveta.
Detaily titulu
Obálka - Temná historie římských císařů
 
 
 
Obálka -  Pirátství – Úplné dějiny
 
 
 

Pirátství – Úplné dějiny

Autor: Angus Konstam
Vydáva: Mladá fronta

Kniha poskytne dokonalý prehľad o krvavých dejinách námorného lupičstva. Dozviete sa o morských lupičoch, ktorí sužovali staroveký Egypt, o nájazdoch Vikingov, o ére privatierov. Ocitnete sa i v „zlatom veku pirátstva“ s jeho populárnymi postavami, zažijete stretnutia s východnými pirátmi u čínskeho pobrežia a skončíte u fenomému novodobého pirátstva. Autor pritom dôsledne oddeľuje realitu od hollywoodskej fikcie.
Detaily titulu

Veľká kniha Barbie

Autor: Mattel
Vydáva: Egmont ČR

Otvor Veľkú knihu Barbie a poznaj jej úžasný svet zábavy a dobrodružstiev. Spolu s Barbie môžeš vyskúšať, aké to je, byť rockovou hviezdou, automobilovou pretekárkou alebo napríklad veterinárkou. Prečítaj si tiež príbeh Kúzelný módny salón o tom, že každé želanie sa môže splniť. Navyše v tejto knihe nájdeš mnoho hádaniek a doplňovačiek na voľné chvíle!
Detaily titulu
Obálka - Veľká kniha Barbie
 
 
 
Obálka - Barbie – Tajomstvo víl
 
 
 

Barbie – Tajomstvo víl

Autor: Mattel
Vydáva: Egmont ČR

Tušili ste, že medzi nami žijú v dôkladnom utajení víly? Keď Kena nečakane unesie skupina víl, prídu za Barbie jej dve priateľky, módne návrhárky, s prekvapivým priznaním: obe sú v skutočnosti víly a Ken sa nachádza v tajomnom rozprávkovom svete! A tak sa Barbie i jej večná rivalka Raquelle vydávajú spolu so svojimi rozprávkovými kamarátkami na napínavú výpravu, aby Kena zachránili...
Detaily titulu
Poľovníctvo a príroda 2011
Časopisy z našej ponuky
Obálka - SVĚT PSŮ
Medzinárodný kynologický mesačník Svět psů Vám prináša články európskych odborníkov zo všetkých oblastí kynológie. V časopise Svět psů nájdete kvalifikovanú odpoveď na všetko čo Vás zaujíma o chove, výchove, jednotlivých plemenách, nových poznatkoch veterinárnej medicíny a vedy, výstavách doma i v zahraničí, činnosti FCI, ČMKU a nových knihách.
Predplatiť Viac
Obálka - STŘELECKÁ REVUE
Střelecká revue sa venuje ručným palným zbraniam športovým, sebeobranným, vojenským i loveckým. Nezabúda ani na vzduchovky, vetrovky a plynovky, ktoré síce nie sú palnými zbraňami, ale usilovne sa nimi strieľa a strieľať bude. Mesačník sa venuje tiež príslušenstvu, ktoré ku zbraniam patrí a ďalším prostriedkom pre sebaobranu vrátane nožov.
Predplatiť Viac
Obálka - MYSLIVOST
Myslivost vychádza už od roku 1923. Prináša odborné informácie z oblasti poľovníctva, chovu a starostlivosti o zver, poľovníctva, poľovníckej kynológie, loveckého a športového strelectva, čiastočne aj z oblasti lesníctva a ochrany prírody. Odborná časť je doplňovaná poviedkami, poľovníckymi príhodami, zaujímavosťami a informáciami z poľovníctva.
Predplatiť Viac
Obálka - MODELÁŘ
Mesačník Modelář sa venuje stavbe plastových a odlievaných modelov. V obsahu nájdete klasické recenzie modelov, návody na stavbu či úpravu modelov, rubriky Poznávame leteckú a vojenskú techniku, Modelárska poradňa, Kamufláže lietadiel a bojovej techniky, fotografické podklady, ale i informácie o súťažiach.
Predplatiť Viac
Obálka - LETECTVÍ + KOSMONAUTIKA
Na 100 plnofarebných stranách nájdete články, reportáže, informácie a rubriky zamarené na históriu, súčasnosť a budúcnosť leteckej dopravy, priemyslu, vojenského letectva a kozmonautiky. Nechýbajú ani monografie, recenzie, pohľady do histórie a budúcnosti domáceho a svetového letectva. Obsah L+K určite uspokojí rozmanité záujmy všetkých fanúšikov sveta letectva a lietania.
Predplatiť Viac
Doba ledová - kolekce zvířat

Viac informácií nájdete na:
www.press.sk

Ubytovanie v Apartmánoch Razula so zľavou 20%!
Získajte zľavy 10 % a ušetrite!
Kontakt:
MAGNET PRESS, SLOVAKIA s.r.o.
Šustekova 8, 851 04 Bratislava
Tel: +421 2 67 20 19 31 – 33, 48
Fax: +421 2 67 20 19 50
E-mail: obchod@press.sk
Otváracie hodiny:
Po - Pi 7.00 - 18.00
So 8.00 - 12.00

FB MAGNET PRESS, SLOVAKIA
na Facebooku
Foto predajňa Šustekova

Tento newsletter zasiela spoločnosť MAGNET PRESS, SLOVAKIA s.r.o. svojim zákazníkom. Ak nemáte záujem, môžete svoju adresu odhlásiť.

Pokiaľ chcete, aby sa Vám emaily z MAGNET PRESSu doručili a neboli považované za spam, pridajte si adresu newsletter@magnetpress.sk do Vášho adresára.