Ak máte záujem o zasielanie pravidelného newslettera so zaujímavými novinkami a akciami,
zaregistrujte sa na stránkach nášho internetového kníhkupectva www.press.sk.
MAGNET PRESS SLOVAKIA - Knihy, Časopisy, Predplatné - Newsletter November 2012
Môj osud – Dlhá cesta domov

Môj osud – Dlhá cesta domov

Vydavateľstvo Magnet Press Slovakia prináša literárne spracovanie pôvodného rukopisu Pamätí podplukovníka v. v. F. Urbana, v ktorých autor približuje svoju životnú púť od počiatkov pôsobenia v armáde prvej ČSR cez osudy a okolnosti služby v nej, v čase Slovenského štátu a začiatku SNP. Ďalej opisuje svoje zatknutie v ZSSR a útrapy v sovietskych väzniciach a pracovných táboroch v rokoch 1944 až 1951. Svoje reminiscencie završuje opisom pohnutého života po návrate do vlasti a líčením udalostí spojených so svojou rehabilitáciou. Uvádzacia cena 6 €/160 Kč.

Publikáciu Môj osud spoločne s pripravovanou novinkou Afganský zápisník bližšie predstavíme v sobotu 10.11. o 11,00 na 20. medzinárodnom knižnom veľtrhu Bibliotéka v bratislavskej Inchebe, hala D, pódium ZVKS a LIC. Na besede sa zúčastní vojenský historik Petr Švanda, redaktor oboch publikácií Ján Begala, autor Afganského zápisníku, hovorca Ozbrojených síl SR Milan Vanga a publicista Milan Minár. Zároveň Vás srdečne pozývame na návštevu nášho stánku č.100 v hale D.

Viac
Pre našich najmenších

  Básničky do detskej izbičky Slovenské rozprávky Veselé básničky pre malé detičky Môj svet Pohádky o princeznách
 
Vybrali sme pre Vás tieto nové tituly

Vánoce – kuchárska kniha z edície Apetit

Autor: Redakcia časopisu Apetit
Vydáva: BURDA Media 2000

Desiata kuchárska kniha Vánoce z edície Apetit ponúka cez 125 receptov. Táto kniha je jediná, ktorú odteraz budete na Vianoce potrebovať. Recepty môžete pripravovať od Adventu až po Štefana. Pečte s nami sladkosti, miešajte horúce nápoje a likéry pre predvianočný čas, vyrábajte jedlé darčeky alebo slavnostné menu pre Štedrý deň a sviatky vianočné. 160 strán starostlivo vybraných a redaktorkami Apetitu vyskúšaných receptov.
Detaily titulu
Obálka - Vánoce – kuchárska kniha z edície Apetit

Obálka - Zrádci

Zrádci

Autor: Jiří Šulc
Vydáva: Knižní klub

Brilantný historický román vracajúci sa k udalostiam, ktoré predchádzali Mníchovu 1938. Autor bestselleru „Dva proti Říši“ prináša pohľad do zákulisia tajných služieb, mrazivý portrét Sudet i milostný príbeh nemeckého dievčaťa a člena čs. finančnej stráže. Kniha sa venuje menej známym historickým faktom, akým bol armádou pripravovaný plán na odstránenie Adolfa Hitlera.
Detaily titulu

Zakázaná historie

Autor: Lars A.Fischinger
Vydáva: Knižní klub

Dejiny nášho sveta sú plné fascinujúcich záhad. Neuveriteľné javy, nálezy a tradované príbehy stavajú etablovanú vedu pred hádanky, na ktoré nenachádza odpoveď – a preto o nich radšej mlčí ako hrob. Táto kniha nám otvára oči pre skryté kapitoly ľudských dejín. Ukazuje oblasti, kde všetky tradičné vysvetlenia a vedecké modely zlyhávajú. A privádza nás k prekvapivým odpovediam na otázky, ktoré stavajú bežný obraz sveta na hlavu.
Detaily titulu
Obálka - Zakázaná historie

Obálka - Návrat krále Šumavy

Návrat krále Šumavy

Autor: David Jan Žák
Vydáva: Labyrint

Životopisný román o nepolapiteľnom prevádzačovi, ktorý sa stal predobrazom Kráľa Šumavy, vychádza z jeho vlastných spomienok, svedectva pamätníkov i archívnych dokumentov. Ide o doteraz najrozsiahlejšiu literárnu rekonštrukciu príbehu muža, ktorý po vojne najprv pomáhal chrániť hranicu v uniforme vtedajšieho ZNB, ale po februári 1948 sa stal jeho najobávanejším súperom. Kniha zachytáva tiež dramatické udalosti spojené so vznikom tzv. železnej opony.
Detaily titulu

Dobytí říše Aztéků

Autor: Pavel Vodička
Vydáva: Epocha

Dobytie ríše Aztékov patrí bezosporu k fascinujúcim príbehom z histórie Nového sveta a predstavovalo významný míľnik v španielskej koloniálnej expanzii, ktorá položila základy moci Španielov v strednej Amerike na budúcich 300 rokov.
Detaily titulu
Obálka - Dobytí říše Aztéků

Obálka - Sněhové vločky

Sněhové vločky

Autor: Caitlin Sainino
Vydáva: Metafora

Podľa vzorov a zrozumiteľných návodov z tejto knihy dokážete bez problémov uháčkovať ktorúkoľvek zo zobrazených vločiek. Začiatočníci tu nájdu i základy háčkovania, od použitých stĺpčekov až po rady k práci so vzormi, takže každý ľahko zvládne všetky potrebné techniky. Jednotlivé vzory sú potom radené podľa stupňa obtiažnosti.
Detaily titulu

Kam po západnom Slovensku

Autor: Andrea Mokráňová
Vydáva: Computer Press

Či zatúžite po tichej prechádzke v prírode, po objavovaní zabudnutých tajomstiev historických pamiatok, alebo naopak po veľkom spoločenskom podujatí s najrôznejšími atrakciami, všetko z toho tu nájdete. Pri výbere vhodnej lokality vám pomôže táto kniha zostavená z najlepšieho, čo západné Slovensko ponúka. Vďaka praktickému zatriedeniu, mapkám, dôležitým upozorneniam aj informáciám o cenách a otváracích hodinách vám ponúka možnosť čo najlepšej predstavy o konkrétnych miestach.
Detaily titulu
Obálka - Kam po západnom Slovensku

Obálka - Můj život s rybami

Můj život s rybami

Autor: Jakub Vágner
Vydáva: Universum

Autor je preslávený český športový rybár, držiteľ mnohých svetových rybárskych rekordov. Pre splnenie svojho sna – zmapovanie najväčších a najvzácnejších sladkovodných rýb našej planéty – precestoval okrem Antarktídy všetky kontinenty. Jeho príbeh fascinuje a názorne ukazuje, že nič nie je nemožné, keď je človek ochotný prekonávať prekážky. Knihu doplňujú ohromujúce dokumentárne fotografie.
Detaily titulu

Fotbalové hvězdy 2013

Vydáva: Egmont ČR

Pokračovanie populárnej série, ponúka profily 50-tich najlepších futbalistov pôsobiacich v Európe plus portréty 20-tich najlepších českých a slovenských hráčov súčasnosti. Prestížny mesačník PRO FOOTBALL opäť pripravil knihu plnú zaujímavých informácií, faktografických údajov, štatistík, pútavých príbehov a skvelých fotografií, vrátane celostranových snímok futbalových hviezd.
Detaily titulu
Obálka - Fotbalové hvězdy 2013

Časopisy z našej ponuky
Obálka - Speciál La cucina italiana – Polévky 2012
ŠPECIÁL LCI – Polévky 2012 obsahuje 152 receptov na danú tému, rady, postupy a mnoho ďalších informácií súvisiacich s témou.
Objednať Viac
Obálka - Pevnost
Všetci, ktorí si predplatia ročné predplatné časopisu Pevnost alebo Pevnost Plus na rok 2013, dostanú ako bonus hru „Le Havre“ (v cene cca 30 €). Ak si hru prevezmete osobne u nás v predajni máte poštovné zadarmo, ak budete chcieť hru zaslať kuriérom bude cena poštovného 3,50 €.
Objednať Viac
Obálka - Auto magazín
Najčítanejší motoristický časopis na Slovensku! Predplaťte si Auto magazín na rok 2013 a vyhrajte niektorú z hodnotných cien. Bonus pre každého predplatiteľa: e-verzia časopisu bezplatne.
Objednať Viac
Obálka - Létající pevnosti č.18
Toto číslo z kolekcie Létající pevnosti prináša informácie o americkom lietadle Boeing C-97A Stratofreighter a jeho precízne zhotovený model v mierke 1:200. Sériové lietadlá boli zaradené do výzbroje amerického letectva v roku 1947 a zostali v činnej službe až do roku 1978.
Predplatiť Viac
Obálka - Lokomotivy světa č.36
36. číslo z kolekcie Lokomotivy světa prináša precízne zhotovený model lokomotívy Vittorio Emanuele talianskej výroby z roku 1884 v mierke 1:160. V roku 1884 bola v Taliansku skonštruovaná lokomotíva pomenovaná podľa prvého kráľa zjednoteného Talianska Viktora Emanuela II.
Predplatiť Viac
Obálka - Bojová vozidla č.55
Toto číslo z kolekcie Bojová vozidla obsahuje informácie o poľskom nákladnom vojenskom automobile FSC Star 266 a jeho precízne zhotovený model v mierke 1/72. Tento automobil bol po dlhé roky hlavným viacúčelovým nákladným vozidlom, používaným poľskými ozbrojenými silami.
Predplatiť Viac
Obálka - Legendární automobily č.50
Ďalšie číslo z kolekcie Legendární automobily prináša kovový model automobilu Cadillac Coupe de Ville z roku 1949 v mierke 1:43. Cadillac Coupe de Ville predstavený v roku 1949 patrí medzi vzácne modely tejto značky, ktoré sú na zberateľskom trhu veľmi cenené.
Predplatiť Viac
Obálka - Helikoptéry světa č.23
23. číslo z kolekcie Helikoptéry světa obsahuje podrobné informácie o ruskom vrtuľníku Kamov Ka-29 a jeho precízne zhotovený model v mierke 1:72. Kamov Ka-29 predstavuje modifikovanú vývojovú verziu palubného vrtuľníku Kamov Ka-27.
Predplatiť Viac

Viac informácií nájdete na:
www.press.sk

Veľtrh Bibliotéka 8. - 11. 11. 2012
Pre priaznivcov vojenskej histórie a techniky

  Americký sniper Adolf Hitler Zemřel v roce 1962 v Argentině? Encyklopedie leteckých válek 20. století Operace Bodenplatte Soumrak stíhacích dvouplošníků
 
  Hitlerova armáda 1939-1945 Kaiserovi špióni 1.díl Slovenská armáda v ťažení proti Sovietskemu zväzu IV. (1941 – 1944) Válka 1866. Běda poraženým! "Mezek" Avia S/CS-199 - 2.díl
 
Získajte zľavy 10 % a ušetrite!
Kontakt:
MAGNET PRESS, SLOVAKIA s.r.o.
Šustekova 8, 851 04 Bratislava
Tel: +421 2 67 20 19 31 – 33, 48
Fax: +421 2 67 20 19 50
E-mail: obchod@press.sk
Otváracie hodiny:
Po - Pi 7.00 - 18.00
So 8.00 - 12.00

FB MAGNET PRESS, SLOVAKIA
na Facebooku
Foto predajňa Šustekova
Tento newsletter zasiela spoločnosť MAGNET PRESS, SLOVAKIA s.r.o. svojim zákazníkom.
Ak nemáte záujem, môžete svoju adresu odhlásiť.

Pokiaľ chcete, aby sa Vám emaily z MAGNET PRESSu doručili a neboli považované za spam,
pridajte si adresu newsletter@magnetpress.sk do Vášho adresára.