Ak máte záujem o zasielanie pravidelného newslettera so zaujímavými novinkami a akciami,
zaregistrujte sa na stránkach nášho internetového kníhkupectva www.press.sk.
MAGNET PRESS SLOVAKIA - Knihy, Časopisy, Predplatné - Newsletter Špeciál November 2013
Československá legie v Rusku 1914–1920 Pripravujeme:

Československá legie v Rusku 1914–1920

V polovici decembra 2013 vychádza 1. diel štvordielnej obrazovej monografie Československá legie v Rusku 1914–1920, pripravovanej v koprodukcii dvoch nakladateľstiev, EPOQUE 1900 a NAŠE VOJSKO a vďaka ústretovosti Vojenského ústredného archívu a Vojenského historického ústavu Armády ČR. Svojim zameraním, ale najmä množstvom a šírkou doposiaľ neznámeho obrazového materiálu a fotografií, ide o úplne výnimočný nakladateľský počin. Toto rozsiahle dielo, mapujúce históriu čs.vojska v Rusku, život a boj legionárov, určite vzbudí pozornosť nielen u pozostalých, historikov a milovníkov militarií, ale i u širšieho okruhu záujemcov o našu históriu a vznik čs.štátu. Celá monografia bude obsahovať okolo 4000 fotografií. Súčasťou 1. dielu je aj veľká historická mapa Ruska, s vyznačením všetkých miest a tratí, na ktorých pôsobili čs.legionári.

Pre našich najmenších

  Tomáš a jeho kamaráti - Knižka na rok 2014 Princezna - Knižka na rok 2014 Cililing - Knižka na rok 2014 Kresli so špirálou čarovné princezné Kresli so špirálou čarovné zvieratká
 
Vybrali sme pre Vás tieto nové tituly

Muži a ženy středověku

Autor: Jacques Le Goff
Vydáva: Vyšehrad

Žijúca legenda svetovej medievalistiky, francúzsky historik Jacques Le Goff, pripravil s tímom spolupracovníkov pôsobivú zbierku portrétov významných mužov a žien stredoveku. Králi a kráľovné, svätice a učenci, obchodníci a objavitelia, umelci a povstalci, kacíri a inkvizítori predstupujú pred čitateľa predstavení výstižnými a pútavými portrétmi, ktorých autormi sú viac než štyri desiatky európskych historikov.
Obálka - Muži a ženy středověku
Detaily titulu

Obálka - Napoleonův syn

Napoleonův syn

Autor: Renate Fabelová
Vydáva: IKAR, a.s.

Zdalo sa, že Napoleona Françoise Bonaparta čaká skvelá budúcnosť, ale osud tomu chcel inak. Autorka nás zoznamuje so zaujímavými detailmi zo života, celým svetom opusteného "cisárskeho princa", s vrúcnymi sympatiami a ženskou intuíciou nám dáva nahliadnuť do osudu Napoleonovho syna, ktorý sa stal obyčajnou hračkou politických síl.
 
Detaily titulu

Cestování za jídlem

Autor: Kolektív autorov
Vydáva: Mladá Fronta

Na základe úspešnej rubriky Cestovanie za jedlom z časopisu F.O.O.D. vychádza v knižnej podobe reprezentatívny súbor krásnych aj chutných receptov z najrôznejších kuchýň Európy a sveta. Recepty sú zoradené do kapitol podľa jednotlivých krajín, kde vedľa nich nájdete aj krátku charakteristiku príslušnej kuchyne. Publikácia vyniká výnimočným a moderným spracovaním a zároveň praktickosťou - všetky recepty si môžete ľahko pripraviť aj doma.
Obálka - Cestování za jídlem
Detaily titulu

Obálka - Rekordy ze světa zvířat

Rekordy ze světa zvířat

Autor: Michael Fokt
Vydáva: Rubico

Svet zvierat pripomína obrovské závodisko. Každý sa snaží byť najlepší zo všetkých, aby prežil. Nad schopnosťami niektorých tvorov sa vám bude tajiť dych. Viete napríklad, ktorá žaba by zvládla otráviť dvadsať tisíc myší, ktoré zviera sa dožije viac ako 150 rokov, či ktorý živočích vidí teplo? To všetko a mnoho ďalších neuveriteľných zaujímavostí vás vtiahne do sveta plného rekordov a obdivuhodných výkonov.
 
Detaily titulu

Královna ze Sáby

Autor: Marek Halter
Vydáva: Motto

Bola krásna. Podmaňovala si okolie svojím duchom. Bola bojovníčka, ale deväť storočí pred naším letopočtom priniesla mier do kráľovstva Sába, krajiny zlata a kadidla. Keď sa dopočula o múdrosti kráľa Šalamúna, vyzvala ho k hre na hádanky. Bola porazená a oddala sa mu po tri nádherné, nezabudnuteľné noci. Tri noci, ktoré dali vzniknúť synovi Menelikovi, ktorý bol prvým z dlhej línie afrických kráľov, a tiež slávnej Piesni piesní.
Obálka - Královna ze Sáby
Detaily titulu

Obálka - Církevní dějiny

Církevní dějiny

Autor: Václav Drška a Drahomír Suchánek
Vydáva: Grada Publishing

Autori sa pokúsili vytvoriť vyvážené, vecné a konfesionálne nezaťažené podanie dejín kresťanskej cirkvi od jej začiatku až do konca stredoveku. Publikácia v sebe spája dve hlavné ambície - priniesť čo najúplnejší pohľad na problematiku cirkevných dejín a zodpovedať všetky základné otázky, vrátane inak zanedbávaných tém, ako je rozbor kresťanských heréz, misijná problematika či prehľad cirkevnej štruktúry.
 
Detaily titulu

Průvodce světem plastikového modeláře 2

Autor: Jakub Vilingr
Vydáva: IFP Publishing

Kniha je určená každému, koho očaril ten svet miniatúr postavených vlastným úsilím, či už patrí k úplným začiatočníkom alebo pokročilejším adeptom tohto bezpochyby krásneho koníčka. Kniha vás naučí mnoho nového a čas zostane i na veľa trikov a "fígľov" z bohatej studnice skúseností autora.
Obálka - Průvodce světem plastikového modeláře 2
Detaily titulu

Obálka - Příběhy starého lesníka

Příběhy starého lesníka

Autor: Michal Štefančík
Vydáva: Víkend

Viac než štyri desaťročia pôsobil autor tejto knihy ako lesník a poľovník v slovenských horách. Počas tohto obdobia zažil mnoho zaujímavých príhod, o ktoré sa s vami chce podeliť. Sú to skutočné príbehy, ktoré zažil buď sám, alebo jeho kolegovia lesníci a poľovníci. Také, aké môžu zažiť len ľudia spätí s prírodou.
 
Detaily titulu

LEGO Cesta za dobrodružstvím 1

Autor: Megan Rothrock
Vydáva: Computer Press

Vydajte sa na dobrodružnú výpravu do báječného sveta stavebnice LEGO! Vyskúšajte podrobné postupy stavby 25 modelov a nechajte sa inšpirovať množstvom nákresov a ukážkami takmer 200 ďalších modelov od svetovo najlepších staviteľov. Knižkou vás budú sprevádzať postavičky zo stavebnice LEGO, ktoré vám v komiksových bublinách prezradia, ako stavať roboty, vlaky, stredoveké dediny, kozmické lode, lietadlá a ďalšie modely.
Obálka - LEGO Cesta za dobrodružstvím 1
Detaily titulu

Obálka - Tatra 600 Tatraplan

Tatra 600 Tatraplan

Autor: Marián Šuman-Hreblay
Vydáva: Computer Press

Kniha dokumentuje vývoj a históriu aerodynamického automobilu Tatraplan, vyrábaného v rokoch 1947 - 1952 v kopřivnickej firme Tatra a po presunutí výroby tiež v Škode Mladá Boleslav. Obsahuje cenné dobové fotografie, archívne, technické zaujímavosti, podrobný popis konštrukčných zmien aj prehľad dizajnérov a konštruktérov, spätých s vývojom tohto vozidla. Publikácia opisuje aj pomerne málo známe prototypy Ambróz, Josef, Tatraplan-Diesel, kabriolet Tatraplan, závodnú verziu Tatraplan-Sport a T 601 Monte Carlo.
 
Detaily titulu
Časopisy z našej ponuky
Obálka - To je dobrota č.01
Prvé samostatne predajné číslo z kolekcie To je dobrota, v ktorej nájdete klasické recepty, dokonalé múčniky, zaujímavé tipy a v každom čísle darček.
Predplatiť Viac
Obálka - Máša a medvěd
Časopis Máša a medvěd je určený nielen fanúšikom populárneho a oceňovaného 3D seriálu, prináša vtipné príbehy neposednej a šibalskej Máši a jej dobrosrdečného medvedieho kamaráta, ktoré pobavia nielen detského čitateľa od 4 rokov, ale aj ich rodičov. Ponúka tiež veľa zábavných aktivít, komiks a vystrihovačky.
Predplatiť Viac
Obálka - Burda speciál - Vánoční dekorace
Advent a Vianoce v zajatí kreativity! V novom špeciále Burda speciál - Vánoční dekorace nájdete viac ako 80 námetov pre šikovné ruky: šitie, háčkovanie, pletenie, originálne ozdoby, doplnky, darčeky, vyšívanie a tvorenie...
Predplatiť Viac
Obálka - Speciál La cucina italiana - Hovězí a telecí
Speciál La cucina italiana - Hovězí a telecí je posledný špeciál roku 2013 a je celý o mäse! Ako ho krájať, deliť, poznať jeho jednotlivé časti - zadné, predné, sviečková, kvetová špička, kotlety, roštenka, glejovka, oriešok....? Poradíme vám!
Predplatiť Viac
Obálka - The Dog č.08
Ôsme číslo z kolekcie The Dog prináša informácie o psovi Jazvečík. Jazvečíci sú psi známi svojím výrazným charakterom. To platí o všetkých troch typoch - hladkosrstých, dlhosrstých aj drsnosrstých a aj o obidvoch veľkostiach - štandardnej a trpaslíčej.
Predplatiť Viac
Obálka - Chip
Chip na 164 stranách prináša každý mesiac aktuálne informácie zo sveta počítačov a digitálnej techniky, reportáže, praktické rady a tipy. Každé vydanie obsahuje rad testov a recenzií hardwarových a softwarových produktov. Testy a recenzie svojou nezávislosťou a odbornosťou poskytujú čitateľom dostatok informácií pre kvalifikované spotrebiteľské rozhodovanie.
Predplatiť Viac
Obálka - Počítač pro každého
Počítačový dvojtýždenník Počítač pro každého určený pre bežných užívateľov PC, ktorí nie sú profesionálnymi odborníkmi IT a potrebujú jasné, praktické a použiteľné informácie. V každom čísle je zaradené CD alebo DVD s vybranými programami.
Predplatiť Viac
Obálka - Marie Claire
Luxusný módny časopis Marie Claire, ktorý má aj čo povedať. Mesačník vydávaný v spolupráci s francúzskym vydaním časopisu obsahuje všetko, čo ženy zaujíma - módu, kozmetiku a vzťahy. Každé číslo navyše prináša zasvätenú sondu do niektorej z pálčivých globálnych tém súčasnosti, vnímaný ženskými očami.
Predplatiť Viac
Obálka - Myslivost
Časopis Myslivost prináša odborné informácie z oblasti poľovníctva, chovu a starostlivosti o zver, poľovníctva, poľovníckej kynológie, loveckého a športového strelectva, čiastočne aj z oblasti lesníctva a ochrany prírody.
Predplatiť Viac

Viac informácií nájdete na:
www.press.sk

Pre priaznivcov vojenskej histórie a techniky

  Kalašnikov Generál Fajtl Spálil jsem Adolfa Hitlera Deník stíhače Děla proti Říši
 
  Muži a stroje proti přívalu Elitní komanda zblízka Malá skvělá válka Zlověstné oceány 4 Americká invaze do Ruska
 
Získajte zľavy 10 % a ušetrite!
Kontakt:
MAGNET PRESS, SLOVAKIA s.r.o.
Šustekova 8, 851 04 Bratislava
Tel: +421 2 67 20 19 31 – 33, 48
Fax: +421 2 67 20 19 50
E-mail: obchod@press.sk
Otváracie hodiny:
Po - Pi 7.00 - 18.00
So 8.00 - 12.00

FB MAGNET PRESS, SLOVAKIA
na Facebooku
Foto predajňa Šustekova
Tento newsletter zasiela spoločnosť MAGNET PRESS, SLOVAKIA s.r.o. svojim zákazníkom.
Ak nemáte záujem, môžete svoju adresu odhlásiť.

Pokiaľ chcete, aby sa Vám emaily z MAGNET PRESSu doručili a neboli považované za spam,
pridajte si adresu newsletter@magnetpress.sk do Vášho adresára.